Együttműködési megállapodást kötött az FM és a Madártani Egyesület

Hír

írta: MTI
2016/02/05

A madártani monitorozások adatbázisainak megosztása és a madárgyűrűzés feladatainak működtetése érdekében együttműködési megállapodást kötött a Földművelésügyi Minisztérium (FM) a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettel - jelentette be a tárca környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.


V. Németh Zsolt hozzátette: az együttműködési megállapodás kiterjed az országos madármonitorozási programok, adatbázisok és a Madárgyűrűzési Központ működtetésére; az illegális madárpusztítás elleni közös fellépésre valamint a közép- és magasfeszültségű oszlopsorok felmérése a madárpusztulások megakadályozása érdekében. Halmos Gergő, a Madártani Egyesület igazgatója elmondta, az együttműködési megállapodás aláírását azért időzítették február 2-ra, mert 1971-ben ezen a napon írták alá a Ramsari Egyezményt, amely a vizes élőhelyek világnapjává nyilvánította ezt a napot. Az egyezményhez - amely a nemzetközi jelentőségű vízi ökoszisztémák és ezen belül is a vízi madarak élőhelyének megőrzését tűzte ki célul - Magyarország 1979-ben csatlakozott - tette hozzá.

V. Németh Zsolt arról is beszámolt, hogy Magyarország 29 vizes élőhelyet, több mint 240 ezer hektárnyi területet jelölt meg a nemzetközi jelentőségű vizes élőhelyek jegyzékében.

Az államtitkár szólt arról is, hogy a Nemzeti Biodiverzitás Stratégia célkitűzéseivel összhangban a tárca még az év elején  egymilliárd forint költségvetésű projektet indít, amely többek között kiterjed majd a magyarországi természetes és természet közeli ökoszisztémák országos szintű feltérképezésére, különös tekintettel a vizes élőhelyekhez kötődő ökoszisztémákra.

Az együttműködési megállapodást a Magyar Természettudományi Múzeumban írták alá, az eseményen jelen volt Korsós László, a múzeum főigazgatója és Dévai György, a Ramsari Egyezmény magyar nemzeti bizottságának elnöke is.

Dévai György a sajtótájékoztatón felhívta a figyelmet arra, Magyarország területének 35 százaléka, az Alföld területének pedig 60 százaléka tekinthető vizes élőhelynek.

 

forrás: MTI

A rovat új hírei

Hasonló