Kisbolygót neveztek el Vizi E. Szilveszterről, a Magyar Tudományos Akadémia volt elnökéről Vizi E. Szilveszter Széchenyi Nagydíjas agykutató, a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke lett Az Év Ismeretterjesztő Tudósa ...
Bennu-t, a Földünket leginkább veszélyeztető kisbolygót hamarosan meglátogatja a NASA! Az amerikai űrügynökség missziója a jövő hónapban indul.
Nők a természettudományban: a XVIII-XIX. század híres tudósnői Tudós asszonyok, akik a fakanalat inkább távcsőre vagy mikroszkópra cserélték. négy olyan nő, akik úttörők voltak saját ...
Szabad szemmel is látható a Mars, olyan közel halad el a Föld mellett A Mars lakhatósága iránt is élénken érdeklődik az ember, ám mivel se légköre, se a kozmikus sugaraktól védő mágneses tere ...
Csillagászati hetet tartanak a pécsi Zsolnay Kulturális Negyedben A csillagászati hét programjain szó lesz még a sci-fik valóságtartalmáról, valamint a legújabb csillagászati felfedezésekről.
Szupernóva-kitörések nyomaira bukkantak magyar kutatók A Nap születése előtti szupernóva-kitörések nyomaira bukkantak magyar kutatók.
Gigantikus gömbhalmaz született Az ALMA rádiótávcső-rendszer segítségével első ízben sikerült megfigyelni egy gömbhalmaz születését.
Magyarok, a világon elsőként Magyar csillagászok a világon elsőként végeztek megfigyeléseket kisbolygókról a Kepler-űrtávcsővel.
A Plútót fogja megfigyelni Indítása után 9 évvel a New Horizons űrszonda teljesítheti küldetését: megkezdi a Plútó megfigyelését.