Szomjan halhatott a gyapjas mamutok egyik utolsó csoportja A tanulmány rávilágít, mennyire érzékenyek a kisebb populációk a környezeti változásokra.
A korai földművelés valószínűleg késleltette a globális lehűlést Az adatok jégmagmintákból és más forrásokból származtak.
Az ember általi szén-dioxid-kibocsátás is késlelteti a következő jégkorszakot Az üvegházhatású gázok ember általi kibocsátása késleltetheti a következő jégkorszakot.
A jégkorszakot is túlélt emberféle maradványait azonosították A 14 ezer éves combcsonttöredéket 1989-ben találták a kínai Jünnan tartománybeli Malutung-barlangban.
Felfedezték a negyedik ősi embercsoportot Az ősi gének kutatói felfedezték a negyedik ősi embercsoportot, mely a mai európai génkészlet kialakításában szerepet játszott.
Közel 9 ezer éve méhészkedik az ember Majdnem 9 ezer éve méhészkedik az ember - erre ősi európai, közel-keleti és észak-afrikai edénycserepeken talált ...
Süllyedni fog Washington talajszintje A jelenség nem a világtengerek szintjének emelkedésével függ össze.
Érdemes az óceán fenekére néznünk! A víznek kulcsszerepe van az éghajat alakításában. Íme, azok a mélytengeri jelenségek, melyekre érdemes odafigyelnünk.
Így hat a császárpingvinekre a klímaváltozás A császárpingvinek múltjának tanulmányozása aggasztó képet fest a faj jövőjéről.
Élőlények az élettelen környezetben Az élőlényekre folyamatosan hatással van a környezete, azaz a napsugárzás, a víz, a talaj, a domborzat, a levegő, annak mozgása ...
Kőkorszaki tárgyak a gleccserekben Norvégia hegyeiben elhagyott nyílvesszők, egyujjas kesztyűk, cipők és egyéb tárgyak sokasága kerül elő.