Az ukrán atomerőművek veszélyeztetik Magyarország biztonságát Az atomrektorok az idő előrehaladtával egyre nagyobb valószínűséggel romlanak el, a balesetek kockázata nő.
Ukrán rulett: 30 évvel Csernobil után Ukrajna továbbra is kockáztat Ukrajnában jelenleg négy atomerőműben 15 reaktor üzemel.
In memoriam Csernobil – 30 éve történt a világ eddig legsúlyosabb nukleáris balesete A csernobili atomerőműben történt baleset emberek millióinak életét változtatta meg a Földön.
Ennyi atomerőmű üzemel a világon Érhetnek meglepetések, ha körbenézünk: Míg néhány ország már lemondott az atomról, máshol javában zajlanak az építkezések.
A francia kormány kész tíz évvel meghosszabbítani az atomerőművek üzemidejét Franciaországban a legjelentősebb, mintegy 75 százalékos a nukleáris energia aránya a lakosság energiaellátásban.
Ukrajna nem törődik a biztonsággal - Már a negyedik atomreaktor élettartamát hosszabbította meg Dél-ukrajnai atomerőmű 2. reaktora élettartam hosszabbítása: Harmincháromból huszonnégy biztonsági problémát nem oldottak meg.
Stellarator: A világ legnagyobb fúziós reaktora üzemkész A “Stellarator” mintha egyeneset egy sci-fiből lépett volna elő.
Fukushima hatásai nem tisztázottak A 2011 márciusában bekövetkezett katasztrófa hatásai a mai napig nem egyértelműek.
Fukushima el van átkozva Legalább tíz tonna erősen sugárszennyezett víz folyt el a létesítmény hűtőrendszeréből.
A két reaktor szeptemberig üzemelhet A japán atomenergetikai hatóság szeptemberig engedélyezte a jelenleg működő két atomreaktor üzemeltetését.
Majak, az „első Csernobil” A csernobili tragédia az atomenergia történetének „csupán” második legsúlyosabb katasztrófája.