Alternatív üzemanyaggal hajtott autók forgalomba helyezése: Kétszeres növekedés Magyarországon
Nem emelkedett lényegesen az alternatív üzemanyaggal hajtott autók forgalomba helyezése a második negyedévben az Európai Unióban. Nem úgy hazánkban, ahol viszont közel duplájára nőtt - állapítja meg az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA szerdán közzétett jelentésében.
A második negyedévben 147 784 alternatív üzemanyaggal hajtott autót helyeztek forgalomba az Európai Unióban, 0,6 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.
Nagy eltérés volt tapasztalható viszont a különböző kategóriák között. A forgalomba helyezett elektromos járművek száma 7,1 százalékkal 33 866-ra nőtt. Elektromos hibrid járművekből 22,6 százalékkal többet 63 707-et helyeztek forgalomba, az autógázzal, etanollal és földgázzal hajtott járművekből viszont 20,8 százalékkal kevesebbet, 50 211-et.
Az év első felében 302 819 alternatív üzemanyaggal hajtott autót helyeztek forgalomba az Európai Unióban, 3,5 százalékkal többet, mint 2015 első felében.
- Az alternatív hajtású járművek a második negyedévben a nagyobb európai piacok között Spanyolországban bizonyultak a legnépszerűbbnek, ahol 84,4 százalékkal kilencezerre nőtt a forgalomba helyezések száma, valamint Nagy-Britanniában, ahol 18,2 százalékkal több, húszezer autó került forgalomba. A növekedés mindkét országban a tisztán elektromos és a hibrid járműveknek volt köszönhető.
- Olaszországban viszont 2015 második negyedévéhez képest 14,7 százalékkal 51 ezerre esett vissza a forgalomba helyezett alternatív hajtású járművek száma az autógáz népszerűségének csökkenése miatt, amit nem tudott ellentételezni az elektromos és hibrid járművek 46,1 százalékos növekedése.
- Franciaországban 19 ezer autót helyeztek forgalomba, 9,4 százalékkal kevesebbet, elsősorban a hibrid és a földgáz hajtású autók népszerűségvesztése miatt.
- Németországban a hibrid autók üzembe helyezésének növekedése ellentételezni tudta az autógázzal hajtott járművek számának a csökkenését, összességében így 0,3 százalékkal 14 ezerre csökkent a forgalomba helyezett alternatív hajtású járművek száma a második negyedévben.
Magyarországi adatok:
|