Vérlemezkéket gyártó őssejtet növesztettek laboratóriumban brit kutatók A kutatók azt remélik, ha sikerül ugyanazokat a feltételeket megteremteni, mint a csontvelőben, akkor a sejtek hatékonyabbá válnak.
Évmilliárdokkal ezelőtt kezdődhetett a Hold pólusainak vándorlása Évmilliárdokkal ezelőtt kezdődhetett a Hold pólusainak vándorlása.
Az ember általi szén-dioxid-kibocsátás is késlelteti a következő jégkorszakot Az üvegházhatású gázok ember általi kibocsátása késleltetheti a következő jégkorszakot.
Inkább környezeti tényezők számlájára írható a rák egy új kutatás szerint Nagyrészt környezeti tényezők számlájára írható a rák, nem csupán szerencse kérdése.
Szerintük valószerűtlenek a jégolvadásról szóló eddigi forgatókönyvek Egy kutatópáros állítja: az antarktiszi jégolvadással összefüggő katasztrofális következményekkel fenyegető forgatókönyvek ...
Közel 9 ezer éve méhészkedik az ember Majdnem 9 ezer éve méhészkedik az ember - erre ősi európai, közel-keleti és észak-afrikai edénycserepeken talált ...
Nyolcvanmillió éves gyík Mintegy nyolcvanmillió évvel ezelőtt élt, eddig ismeretlen óvilági gyíkfaj megkövesedett maradványait fedezték fel.
Növekedett az északi-sarki jégtömeg Egyharmaddal növelte az északi-sarki jégtömeget 2013 hűvösebb nyara, mivel a hideg levegő megakadályozta a jég olvadását.
Az üstökös szerkezetét tárják fel A 67P/Csurjumov-Geraszimenko (67P/C-G) üstökös belső szerkezetét segítenek megismerni a Rosetta űrszonda felvételei.
A Szaturnusz gyűrűje nagyobb A Szaturnusz külső gyűrűje a feltételezettnél sokkal hatalmasabb - erre a következtetésre jutottak amerikai kutatók.
Már 28 bölény barangol szabadon Kontinensünk legnagyobb szárazföldi emlőse, az európai bölény visszatért régi élőhelyére a Déli-Kárpátokban.
A Pluto "szeszélyes" holdjai A Pluto "szeszélyes" holdjait vizsgálta a Hubble űrteleszkóp, amelynek adatai szerint az égitesteken például kiszámíthatatlan, ...