Fogadj örökbe egy növényt! - Növény-örökbefogadási kampányt indított a Füvészkert
Az ELTE botanikus kertje alapításának 250. évfordulója alkalmából indított kampány célja, hogy a kertet támogatni akaró látogatók a kiemelten közhasznú "Füvészkertért Alapítványnak" juttatott adományaikkal segítsék a Kert működését.
A Füvészkert gyűjteményeiben több mint 8000 növény van, és mindegyik örökbe fogadható. A növényeket online is örökbe lehet fogadni az intézmény zárva tartása alatt. Részletek itt, online örökbefogadás az ezen a linken.
Három kategóriában lehet örökbe fogadni:
1. Orchidea fokozatú támogatás: A támogató a kisebb növények örökbefogadásával támogatja a kiemelten közhasznú Füvészkertért Alapítványt.
2. Magnolia fokozatú támogatás: A támogató a kisebb növények mellett növénycsoportok örökbefogadással támogatja a kiemelten közhasznú Füvészkertért Alapítványt.
3. Ginkgo fokozatú támogatás: A támogató a nagyobb fák, illetve egész területek fenntartását támogatja az örökbefogadással.
Az örökbefogadó oklevelet kap és nevét feltüntetik a Füvészkert oldalán, az örökbefogadók napján pedig díjmentesen látogathatja a kertet, és részt vehet a díjmentes szakvezetésen.
Mindezek mellett a Ginkgo fokozatú támogatók éves bérletet is kapnak, valamint nevüket emléktábla örökíti majd meg a Füvészkert bejáratánál.
Jövőre lesz 250 éves a Füvészkert! A budapesti Füvészkert Magyarország első botanikus kertje. 1771-ben alapították Nagyszombatban az orvostudományi célra, ill. az orvostan-hallgatók képzésének segítésére. Több költözés után került mai helyére, Budapest 8. kerületébe 1847-ben. Alapterülete 3,1 hektár, az üvegházak területe meghaladja a 2000 m²-t. 1960 óta országos jelentőségű természetvédelmi terület, 2006 májusában mint Kulturális Örökség is védelem alá került. A kert főbb nevezetességei közé tartozik a Viktória-ház, a 150 évnél is idősebb páfrányfenyők, és a több száz fajt bemutató kaktuszgyűjtemény. A kertben a hazai flóra védett növényei közül 150 faj található. A Füvészkertet legtöbben talán Molnár Ferenc közismert regényéből, A Pál utcai fiúkból ismerik: a botanikus kert öreg pálmaháza nyújtott búvóhelyet Nemecsek Ernő és barátai számára. |
Képek forrása: 1. commons.wikimedia.org / Szilas; 2. commons.wikimedia.org / Illustratedjc; 3. commons.wikimedia.org / Fortepan, ELTE Füvészkert