Mégsem halnak ki a leopárdok?

Hír

írta: MTI
2015/02/19

Megduplázódott, a 2007-ben összeszámolt 35-ről 70 körülire emelkedett mára a vadon élő leopárdok száma Oroszország távol-keleti részén és azzal határos kínai vidékeken - közölte kedden a Természetvédelmi Világalap (WWF) németországi szervezete.

Egy közelmúltban végzett nagyszabású számlálóakció szerint 57-re tehető az Oroszországban, főleg Vlagyivosztok város közelében élő amuri leopárdok száma, és további 12-15 példány élhet Kínában. Legutóbb 2007-ben, a Leopardovij néven emlegetett védett övezet kijelölése előtt végeztek leopárdszámlálást, akkor 35 egyed létezését valószínűsítették a világ legritkább emlősei közé tartozó állatfajból.

A friss adatok arról tanúskodnak, hogy nem voltak hiábavalóak a ragadozó megmentésére tett erőteljes kísérletek. Az amuri leopárd egy kis lépést tett a fennmaradás felé - hangoztatja közleményében a WWF Deutschland. A természetvédők szerint különösen örvendetes, hogy a faj újra szaporodik Kínában, amint arról a kameracsapdák felvételei tanúskodnak.

Az elmúlt hetekben a WWF, az Orosz Tudományos Akadémia, a vadászati és a természetvédelmi hatóságok szakértői átfésülték az amuri leopárd utolsó élőhelyeit az orosz-észak-koreai-kínai hármas határ vidékén, és megszámolták a nyomokat a hóban, végül a fotócsapdák felvételeit kiértékelve, a bundamintázatok alapján 57 különböző egyed létezését mutatták ki.

Az adatok szerint nemcsak az állatok száma nőtt, hanem elterjedési területük is, és a természetvédők azt szeretnék, ha hat védett övezet egyesítésével létrejönne végre a tervezett, határokon átívelő, akár 100 amuri leopárdnak is életteret adó rezervátum.

Kameracsapda felvételek a világ legritkább macskaféléiről, közöttük az amuri leopárdról ( A felvételen a 0:05-0:20-ig látható az amuri leopárd)


Kép forrása / Szerző: Keven Law

 

A rovat új hírei

Hasonló

Az élet fája

Több mint 2,3 millió fajnak találták meg a helyét az amerikai kutatók által megrajzolt "életfán".

60 százalékuk kihalhat?

A nagytestű növényevő állatok - rinocéroszok, elefántok, zebrák, tevék, gorillák - mintegy 60 százalékát fenyegeti a kihalás ...

Megmentették a kihalástól

Újra nagyra nőtt egy kihalástól megmentett galápagosi óriásteknős-alfaj populációja, és valószínűleg már emberi beavatkozás ...