380 millió éves megkövült erdőket fedeztek fel a Spitzbergákon Ősi, 380 millió éves erdők kövületét tárták fel a Jeges-tengeren található Spitzbergákon brit kutatók.
Kutya méretű őspatkány fosszíliákra bukkantak Hét óriáspatkány megkövült maradványait fedezték fel ausztrál kutatók.
Nyolcvanmillió éves gyík Mintegy nyolcvanmillió évvel ezelőtt élt, eddig ismeretlen óvilági gyíkfaj megkövesedett maradványait fedezték fel.
Négylábú "kígyó" fosszíliát találtak A négylábú gyíkok és a kígyók közötti hiányzó láncszem az négylábú kígyófosszília, amelyet a Science tudományos ...
Százmillió éves halfosszília Százmillió évesre becsült halkövületek tartják izgalomban az ausztrál őslénykutatókat.
Szuperpáncélos ősférget találtak Félmilliárd évvel ezelőtt élt szőrös, "szuperpáncéllal" rendelkező féreg fosszíliájára bukkantak.
Jézus-gyík fosszíliát találtak A vízen járó Jézus-gyík 48 millió éves fosszíliáját tárták fel az Amerikai Természettudományi Múzeum paleontológusai.
400 millió éves fogat találtak Egy brit-holland kutatópár megtalálta egy élőlény fogainak legkorábbi ismert példányát.
Anyai gondoskodás már az őskori hüllőknél is Egy apró vízi hüllő fosszílizálódott maradványai arról tanúskodnak, hogy már a kora krétakorban is gondoskodtak utódaikról az ...
Ezért virágzanak az esőerdők Ősi afrikai halak széllel szállított fosszíliái termékenyítik meg az amazonasi esőerdőket.
Jura korabeli "mókusok" fosszíliái Jura korabeli mókusszerű rágcsálók három fajának fosszíliáit tárták fel az északkelet-kínai Liaoning-tartományban.
A világ legöregebb földicseresznyéje Nem vitás, ez a fosszília jelenleg a rekordtartó, hiszen korát 52,2 millió évesre becsülik!