Új madárfajt fedeztek fel Indiában A himalájai erdei rigó helyben meglehetősen elterjedt madárfajnak számít.
Az ember a talajt is tönkreteszi: A termőföld állapota elkeserítő, veszélyben a mezőgazdaság is! Íme, a Termőföld Évének mérlege. Az ENSZ jelentéséből arról tájékozódhatunk, milyen a talaj globális állapota.
A leggazdagabbak a legkörnyezetszennyezőbbek? A szegénység ellen küzdő szervezet szerint pusztán homályos ígéretek születtek egy új, jövőbeli éghajlati-finanszírozási ...
Párizsi klímacsúcs: a megállapodás történelmi jelentőségű, ez az első egyetemes és kötelező érvényű klímavédelmi egyezmény A párizsi klímacsúcson résztvevő 195 ország szombat este elfogadta a klímavédelmi megállapodást.
Az időnk fogy, és nincs "B-terv” ! - Válaszok a párizsi klímacsúcs kapcsán A november 30-tól december 11-ig tartó párizsi klímacsúcstól a legkevesebb, amit várhatunk, hogy egy közös klímavédelmi ...
Leállt a globális CO2 kibocsátás növekedése? Különös jelentés, alig néhány nappal a párizsi klímakonferencia előtt. Fókuszban India.
WMO: 2015 lesz a legforróbb év a világon az éghajlati mérések 1880-as kezdete óta Valószínűleg 2015 lesz az eddigi legforróbb év a világon az éghajlati mérések 1880-as kezdete óta - közölte szerdán a ...
200-ra nőtt a fehérarcú gibbonok száma Növekvőben a ritka, veszélyeztetett fajok közé sorolt fehérarcú gibbonok populációja a délnyugat-kínai Jünnan tartományban.
Akarjuk látni! - Így él egy tipikus cipőmunkás Ázsiában A nemrégiben indult kampány célja a tisztességes és átlátható cipőipar.
Több száz új fajt fedeztek fel a kelet-himalájai régióban Az Élőhelyek Világnapja alkalmából a WWF egy új jelentést adott ki, mely szerint több mint 200 új fajra bukkantak rá a ...
Válságos a tigrisek helyzete délkelet-ázsiában Bhután a tigrisvédelem élmezőnyébe lépett, miközben a délkelet ázsiai tigris-válság tovább súlyosbodik.
Száz bengáli tigris maradt A korábban véltnél sokkal kevesebb, mindössze száz bengáli tigris maradt mára a bangladesi Sundarbans mangroveerdőben.