Egy zsákszerű tengeri lény lehetett az ember legrégibb ismert őse Egy nemzetközi kutatócsoport Kínában talált kövületekben azonosította egy kicsiny tengeri lény maradványait, amelyről ...
Egy 13-14. századi kereskedelmi vitorlást találtak a Fekete-tenger mélyén A felfedezés globális jelentőségű, mivel ezt a hajótípust ma már csak történelmi forrásokból ismerik, soha nem találtak ilyen ...
Évezredekkel ezelőtt virágzott az élet a Góbi sivatagban A lengyel régészek 2016 májusában végeztek ásatásokat a Góbi-Altaj hegység déli térségében.
A világ legrégebbi rizsföldjét találták meg Kelet-Kínában A régészeti intézet igazgatója elmondta, a kínaiak körülbelül 10 ezer évvel korábban kezdtek a rizsföldek művelésébe.
A dinoszauruszok ősének lábnyomát találhatták meg Katalóniában A térségben ez már a harmadik, őshüllőtől származó megkövült lábnyom, amelyet az elmúlt években felfedeztek.
Tízezer éve kihalt zsiráf lehetett a valaha élt legnagyobb kérődző 1836-ban olyan állat maradványaira bukkantak, amelynek koponyája akkora, mint egy elefánté.
A King Konghoz hasonló majom azért halt ki, mert óriási volt és nem tudott alkalmazkodni Óriási testméretei miatt nem tudott alkalmazkodni a környezet változásához, ezért halt ki 100 ezer éve a Gigantopithecus nevű ...
A jégkorszakot is túlélt emberféle maradványait azonosították A 14 ezer éves combcsonttöredéket 1989-ben találták a kínai Jünnan tartománybeli Malutung-barlangban.
2000 éves palomino lóra leltek Kétezer éves ritka, aranysárga színű ló maradványaira leltek a Góbi-sivatagban, Kína északnyugati részén.
3500 éves a titokzatos, elsüllyedt város Az ősi településre tavaly találtak rá a kutatók, kora azonban csak most derült ki.
Kutya méretű őspatkány fosszíliákra bukkantak Hét óriáspatkány megkövült maradványait fedezték fel ausztrál kutatók.