A klímaváltozás okozta szárazság és aszály csak a legelmaradottabb területeken járulhat hozzá a konfliktusokhoz? Egy friss tanulmány meglehetősen átértékeli a klímaváltozás és a konfliktusok közötti ok-okozati összefüggéseket.
Bevezetésre kerül az "ember kora" elnevezésű földtörténeti kor! Az ember bolygóalakító szerepe olyan nagy, hogy a geológusok úgy döntöttek, egy új, közvetlenül az emberhez kapcsolodó korszakot ...
Szomjan halhatott a gyapjas mamutok egyik utolsó csoportja A tanulmány rávilágít, mennyire érzékenyek a kisebb populációk a környezeti változásokra.
Ma kezdődik a Természet Operaháza Tisza-tavi Fesztivál A Boat D'Opera során az érdeklődők minikoncerteket hallgathatnak meg különleges helyszíneken.
Már a gyilkos aszteroida becsapódása előtt globális felmelegedés tizedelte a dinoszauruszokat A 66 millió évvel ezelőtt a mexikói Yucatán-félszigetbe csapódott aszteroida kétségtelenül szerepet játszott a dinoszauruszok ...
Évezredekkel ezelőtt virágzott az élet a Góbi sivatagban A lengyel régészek 2016 májusában végeztek ásatásokat a Góbi-Altaj hegység déli térségében.
Drámai gyorsasággal pusztulnak a korallzátonyok A Dél-kínai-tenger korallzátonyainak több mint 80 százaléka tünt el az 1970-es évek óta, de a világ legnagyobb koralltelepe is ...
In memoriam Csernobil – 30 éve történt a világ eddig legsúlyosabb nukleáris balesete A csernobili atomerőműben történt baleset emberek millióinak életét változtatta meg a Földön.
Az ausztráliai Nagy-korallzátony lehet a globális korallfehéredés következő áldozata A legnagyobb veszélyben Kiribati, a Csendes-óceán déli része és az Indiai-óceán van.
Kína a Hold "sötét" oldalára készül! Eddig egyedülálló módon, a Hold túlsó, "sötét", vagyis a Földről nem látható oldalán terveznek leszállást 2018-ban a kínai ...