Emlősfajok tűntek el Sok kis emlősfaj tűnt el élőhelyéről az esőerdők szétszabdalása és az ezt követő patkányinvázió miatt.
Állati géntérképezés Tigris, oroszlán, hópárduc génjeit térképezték fel, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Nem támaszthatóak fel a dinók Legalábbis egy új tanulmány szerint. Így a Jurassic Park is valószínűleg a mese birodalma marad.
Változások előtt a hurrikánok? 2013 más, mint az előző évek. A légköri képződményeket tekintve mindenképp. Idén ugyanis még egy hurrikán sem volt.
Hirtelen szívhalál végzett a majmokkal Ugyanaz a betegség, amely fiatal sportolók szívhalálát is okozza.
Egyre messzebbre terjednek a kártevők Az éghajlatváltozás elősegíti a mezőgazdasági termények kártevőinek és betegségeinek elszaporodását.
Zöldebb Grönland 2100-ig A legfrissebb tanulmány az eddigieknél pontosabb képet nyújt a jövőről. A zöldüléshez immáron évszámot is rendel.
Galambok dinamikája és épülő robotraj A galambrajok dinamikáját kutató magyar tudósok most robotrajt építenek.
Fokhagyma és a tüdőrák Hetente kétszer nyers fokhagymát fogyasztva csaknem megfeleződik a tüdőrák kialakulásának kockázata.
Belső óránk és a természetes fény Elegendő volt egyetlen hét kempingezés ahhoz, hogy a kísérletben résztvevő nyolc egyén belső órája szinkronba kerüljön a ...
Klímaváltozás hatása: Globális felmelegedés = több erőszak Egy friss kutatás kimutatta, hogy kapcsolat van az emberi konfliktusok és a klímaváltozás között. A helyzet pedig egyre aggasztóbb.