Heti összefoglaló, 1. hét - Földrengés, halászati tilalom, fából készült műhold Az év utolsó hete sem telt eseménytelenül, jutott jó és rossz hír is év végére. Íme a legfontosabb környezetvédelmi híreink ...
A világ első, faburkolatú műholdján dolgoznak Japánban az űrszemét csökkentésére A hőmérsékleti változásoknak és a napfénynek ellenálló faanyagok kifejlesztésével is foglalkozó Sumitomo Forestry nemrégiben ...
Egyre több gondot okoz a Föld körül keringő űrszemét Majdnem katasztrófa történt október közepén, mikor egy üzemképtelen műhold és egy levált rakétafokozat keresztezték egymás ...
Magyarok is részt vesznek a világűr megtisztítását célzó projektben Az Európai Űrügynökség (ESA) Clean Space programjának egyik célja a világűr megtisztítása az űrszeméttől, a projekt ...
Megkezdődhet a 7500 tonnányi űrszemét összeszedése! Sikeresen teszteltek egy űrszemetet összeszedő hálót a világűrben, a Föld felett több mint 300 kilométerre.
Innovatív harc az űrszemét ellen: A Japán űrügynökség egy halászháló-gyártó céggel fejlesztette ki a megoldást A 700 méter hosszú elektrodinamikus "csáp” nagy segítséget jelent az űrszemét elleni küzdelemben.
Öngerjesztő űrszemét A működésképtelenné vált műholdak és egyéb berendezések egyre nagyobb veszélyt jelentenek az aktív eszközökre.
Kína már figyeli az űrszemetet Űrjárműveket és műholdakat veszélyeztető, a világűrben keringő hulladék megfigyelésére hozott létre központot Kína!
Látni akarjuk az űrhulladékot? Most végre láthatjuk, mivel lemodellezték. A Föld körül keringő szemét bizony elképesztő méreteket ölt.
Már az űrt is szennyezzük Becslések szerint 100 millió limlom lebeg a Föld körül, ebből a NASA kutatása szerint 16,000 számít űrhulladéknak.