Fűtsünk megújuló energiával! Földgáz helyett jöjjön a földhő, a biomassza és a napenergia. Ez nemcsak a környezetet kíméli, hanem a gazdaságnak is jelentős ...
A magyar olaj nyomában A magyar szénhidrogénbányászat nem nélkülözi a kalandos fordulatokat. Fejezetek a magyar olaj történetéből.
Az energiahatékonyság szolgálatában A JABIL-nál alkalmazott talajszondás hőnyerési megoldás világszintű újdonság a vállalat gyakorlatában.
Olajfúrás a Jeges-tengeren? A Shell évek óta igyekszik megvetni a lábát a temérdek olajat ígérő sarkvidéken. Most úgy tűnik - legalábbis részben - elérte ...
Újabb rejtélyes krátereket fedeztek fel Szibériában Műholdas felvételek segítségével négy újabb ismeretlen eredetű krátert fedeztek fel.
Vészesen fogy a gáztartalékunk Az utóbbi tíz év legalacsonyabb szintjére csökkentek az európai gáztartalékok.
Óriás lyukak a világ végén 2014 nyarán egy hatalmas lyukat filmeztek le Észak-Szibériában, a képek hamar bejárták a világsajtót. Azóta több lyukat is ...
Átírhatjuk a Duna-delta jövőjét? Az éghajlatváltozás hatásai egyre jobban fenyegetik a Duna élővilágban és természeti erőforrásokban is gazdag torkolatvidékét.
Több ezer milliárd tonna szén Évszázadokra elegendő "szénvagyont" találtak. Sajnos nem is kérdéses, ki fogják termelni.
Klímaváltozás hatása: Globális konfliktusokkal számolhatunk? A környezetszennyezés magában hordozza a globális konfliktushelyzet kialakulásának veszélyét.
Orosz hadihajók érkeztek az Arktiszra Oroszország hadihajókat vezényelt az Északi-sarkvidékre. A tét: a térség szénhidrogén-lelőhelyeinek ellenőrzése.