In memoriam Csernobil – 30 éve történt a világ eddig legsúlyosabb nukleáris balesete A csernobili atomerőműben történt baleset emberek millióinak életét változtatta meg a Földön.
A világ legnagyobb esőmérője lehet a nagy hadronütköztető A delfti műszaki egyetem kutatói azt tervezik, hogy gravimétereket helyeznek a gyorsítóba elméletük további tanulmányozása ...
Léteznek bolygók, amelyeknek csillaguk rombolta le a légkörét A bizonyításhoz a csillagászok az aszteroszeizmológia módszerét használták, amely a csillagok belső szerkezetét elemzi.
Megfejtették, honnan jön a rejtélyes kozmikus sugárzás A csillagászoknak az eddig megfigyelt leghalványabb sugárzást sikerült bemérniük.
Molekuláris pumpa a radioaktív szennyezés ellen Bakteriális sejtszivattyú lehet a jövő megoldása a veszélyes sugárzás ellen.
Inkább környezeti tényezők számlájára írható a rák egy új kutatás szerint Nagyrészt környezeti tényezők számlájára írható a rák, nem csupán szerencse kérdése.
5 módszer, amivel védekezhetünk a zajszennyezés ellen Mit tehetünk, ha zajos környéken élünk és kicsit javítani szeretnénk a helyzeten?
A levegőből tölti fel magát elektromossággal a személyi légszennyezésmérő! A hordozható légszennyezésmérő a vezeték nélküli hálózatokból nyeri majd az energiát, tehát lényegében elektroszmoggal ...
Csernobil körzetében egyre több a vadon élő emlős! Szaporodnak a vadállatok a csernobili atomerőmű körül kialakított "elidegenítési övezetben".
Bombázná a Marsot a Tesla-vezér terraformálás céljából? Musk szerint a Marsot egészen földszerűvé változtathatnánk, ha egy kicsit felmelegítenénk.