Az időnk vészesen fogy A tudósokat régóta foglalkoztatja, hogy az emberi tevékenység milyen mértékben befolyásolja Földünket, bioszféránkat.
Bolygóképződés lencsevégen Egy ifjú csillag bolygórendszerének születését kapta lencsevégre a chilei Atacama-sivatagban felépült rádiótávcső-rendszer, az ...
Kérdéses a jégfal sorsa! A fukushimai atomkatasztrófa óta nem sikerül megfékezni a radioaktív vízszivárgást. A jégfal koncepció kérdésessé vált.
Nem véd a melanómával szemben A napvédő krém önmagában nem nyújt teljes védelmet a bőrrák legsúlyosabb típusa, a melanóma ellen.
Tippek a méreganyagok kivonására Rendszeresen használt házi szereink és eszközeink olyakor veszélyforrást is rejthetnek.
Alkohol és bőrrák Az alkohol növeli a bőrrák kialakulásának esélyét. UV-sugárzás jelenlétében még súlyosabb lehet a sejtek károsodása.
Új üvegházhatású gázt azonosítottak Kiderült, hogy ez az üvegházhatású gáz van a legnagyobb hatással a globális felmelegedésre.
Fukushima hatásai nem tisztázottak A 2011 márciusában bekövetkezett katasztrófa hatásai a mai napig nem egyértelműek.
Az ózonlyuk elérte a maximumot Szeptember 26-án érte el idei legnagyobb kiterjedését az Antarktisz feletti szezonális ózonlyuk.
Ózonlyuk okozza Afrika felmelegedését Az antarktiszi ózonlyuk lehet felelős Afrika déli részének felmelegedéséért.