Halálzónák az Atlanti-óceánon! Örvényekben képződő halálzónákat fedeztek fel az Atlanti-óceán nyílt vizein.
Érdemes az óceán fenekére néznünk! A víznek kulcsszerepe van az éghajat alakításában. Íme, azok a mélytengeri jelenségek, melyekre érdemes odafigyelnünk.
Virágzik a homokmaffia A víz után a homok a legnagyobb mértékben felhasznált nyersanyag a Földön. A kitermelés üteme azonban ma már jóval meghaladja a ...
Utazás a mélybe Manapság már nem is tűnik annyira utópisztikusnak a lehetőség, hogy a kíváncsi turisták több ezer méter mélyre merülhessenek.
Az időnk vészesen fogy A tudósokat régóta foglalkoztatja, hogy az emberi tevékenység milyen mértékben befolyásolja Földünket, bioszféránkat.
Csökken a jegesmedvék száma Drasztikusan csökkent tíz év alatt a Beaufort-tenger déli részén élő jegesmedvék száma.
Fénylő élőlények Számos növény és állat egyedei bocsátanak ki magukból fényt, persze nem mindig ugyanazzal a céllal. Refelktorfényben a ...
Átírhatjuk a Duna-delta jövőjét? Az éghajlatváltozás hatásai egyre jobban fenyegetik a Duna élővilágban és természeti erőforrásokban is gazdag torkolatvidékét.
Magyar katonabúvárok kutattak A Bukura-tóból vett minták értékelésével 16 ezer évre visszamenőleg rekonstruálhatják az őskörnyezetet.
Újabb tény a tömeges kihalásról A tömeges kihalás nem egyformán érintette a világ óceánjait 65 millió évvel ezelőtt.
Metánkiáramlás a tengerfenéken Kiterjedt metánmezőt rejthet az amerikai partokhoz közeli tengerfenék.