Óvakodjunk a nátrium-glutamáttól! A nátrium-glutamát egyre több név mögé "rejtőző" veszélyes élelmiszer-adalékanyag.
Fukushimai jégfal Az már júliusban kiderült, hogy a fukushimai radioaktív víz az óceánba szivárog. Az erőmű tulajdonosa most új ötlettel rukkolt ...
A jövő ökotechnológiái Íme hat, közeljövőt érintő ökotechnológia vívmány, amelynek célja a fenntartható működés, a környezeti egyensúly ...
Hogyan (ne) éljünk 100 évig? Egy kutatás szerint a genetika csupán 10 százalékban befolyásolja az élettartamot, a döntő az életmód.
Ökovárosok: Curitiba Előző cikkünket folytatva nézzük, mire volt képes egy zseniális építész-politikus Curitibában.
A tíz legkeményebb levegőszennyező A világ legnagyobb, fosszilis tüzelőanyagokból származó, üvegházhatást okozó szén-dioxid-kibocsátói. 2013-évi toplista ...
Az óceánba szivárog a radioaktív víz! Nagy valószínűséggel a Csendes-óceánba is beleszivárog a sugárszennyezett talajvíz Fukusimában.
A sugárzás a kilencvenszeresére nőtt! Mindez három nap alatt, a fukusimai talajvízben. Közölte ma a létesítményt üzemeltető TEPCO energiacég.
Növekszik a radioaktivitás A megengedett érték tízszeresére rúgó sugárzást mértek a Fukusima-1 atomerőmű talajvizében.
Vízerőművek: Az egyik legismertebb Háromrészes cikksorozatunkban három vízerőművet vizsgálunk meg közelebbről. Ezúttal a Hoover gáttal foglalkozunk.
A két reaktor szeptemberig üzemelhet A japán atomenergetikai hatóság szeptemberig engedélyezte a jelenleg működő két atomreaktor üzemeltetését.
Innovatív támogatás Fukushimának A francia Areva vállalat japán partnereivel vezető szerepet lát el Fukusima térségének rehabilitációjában, nem is akárhogy.