Halálzónák az Atlanti-óceánon! Örvényekben képződő halálzónákat fedeztek fel az Atlanti-óceán nyílt vizein.
Érdemes az óceán fenekére néznünk! A víznek kulcsszerepe van az éghajat alakításában. Íme, azok a mélytengeri jelenségek, melyekre érdemes odafigyelnünk.
Élőlények az élettelen környezetben Az élőlényekre folyamatosan hatással van a környezete, azaz a napsugárzás, a víz, a talaj, a domborzat, a levegő, annak mozgása ...
Legidősebb és leghíresebb szálkásfenyők Íme a világ legidősebb és leghíresebb simatűjű szálkásfenyője.
Védjük meg repülő emlőseinket! - Kezdeményezés indult a magyarországi denevérek védelméért Az elmúlt években a magyarországi denevér állomány drasztikusan csökkent. Egy új kezdeményezés azonban segíthet ...
Fénylő élőlények Számos növény és állat egyedei bocsátanak ki magukból fényt, persze nem mindig ugyanazzal a céllal. Refelktorfényben a ...
Jura korabeli "mókusok" fosszíliái Jura korabeli mókusszerű rágcsálók három fajának fosszíliáit tárták fel az északkelet-kínai Liaoning-tartományban.
Magyar katonabúvárok kutattak A Bukura-tóból vett minták értékelésével 16 ezer évre visszamenőleg rekonstruálhatják az őskörnyezetet.
Társadalmi ügyek sokkoló plakátjai Ismerjük fel és gondolkodjunk el a különböző globális társadalmi és környezeti problémákon.
Az életmentő lajhárszőr? A baktériumok idővel immunnissá válnak az antibiotikumokkal szemben is. Más módokat kell találni.